Zobacz nasz kanał na YouTube
ZOBACZ NASZ KANAŁ YT
wybierz obraz tła
LOSOWE TŁO

SAA.pl POLECA

Piotr Wojtasik - Me.Ba

Me.Ba Jazz Festiwal 2015. Szczecin,
17 – 19 kwietnia 2015.

Piotr Wojtasik „Feel Free” (PL/USA/NL)
support: Esbjerg Jazz Ansamble (DNK)
19 kwietnia (niedziela), g. 18.00. Radio Szczecin, Studio S-1.
Wstęp: Wyślij SMS o treści KONCERT na nr: 7955 (koszt 11,07 z VAT)

Imprezie towarzyszą warsztaty jazzowe z udziałem studentów z Akademii Muzycznej w Esbjerg, Dania i Akademii Sztuki w Szczecinie.
18 kwietnia (sobota) g. 14.00. Radio Szczecin, Studio S-1


Producent: Szczecińska Agencja Artystyczna
Opieka artystyczna: Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa
Partner: Radio Szczecin
Mecenat: Miasto Szczecin

Me.Ba Jazz Festiwal 2015 odbywa się w ramach obchodów „Dni Skandynawskich” w Szczecinie.

………………………………………………………………………………………………

John Betsch: jeden z czołowych amerykańskich perkusistów jazzowych. Edukację muzyczną, naukę gry na perkusji rozpoczął w szkolnej orkiestrze w wieku 9 lat. Profesjonalną karierę muzyczną rozpoczął w wieku 18 lat. Studiował na Fisk University, Berklee College of Music oraz na Uniwersytecie Massachusetts. Znany z występów w zespołach Abdullah Ibrahim’s ensemble oraz Hilton Ruiz. Znany również ze współpracy z takimi muzykami jak: Thomas Chapin, Marilyn Crispell, Klaus König, Billy Bang, Satim Bea Benjamin, Uli Lenz, Simon Nabotov, Jim Pepper, Henry Threadgill, Marty Cook.
http://en.wikipedia.org/wiki/John_Betsch

Cecilia Stalin: Szwedzka artystka jazzowa. Jej muzyka, dotyka wielu gatunków muzycznych w tym
hip-hop, nu-jazzu, czy pop/swingu. Cecilia posiada niezwykle wszechstronny głos, który jest jej znakiem rozpoznawczym, ogarniającym szerokie spektrum uczuć i emocji, od intymności i kruchości, po wielką siłę i moc. Od początku kariery w muzyce jazowej, Cecilia pracowała przy wielu projektach i nagraniach, które zyskały znakomite recenzje i szerokie międzynarodowe uznanie. Po ukończeniu studiów w 2005 roku, Cecilia nagrał debiutancki album "Straight Up" z jej szwedzkim kwintetem. Album był wydany w Japonii i USA w 2006 roku. Artystka jest najbardziej znana z piosenki "Waltz for Koop", która znalazła się w soundtracku do filmu „Match Point" Woody'ego Allena. W 2007 roku artystka przeniosła się do Londynu, gdzie dalej się kształciła i zdobywała nowe doświadczenia muzyczne. Od tego czasu rozszerzyła swoją karierę muzyczną, często występowała z różnymi artystami, jak i własnymi zespołami w miejscach takich jak: the Ronnie Scotts, Royal Festival Hall, The Barbican, 606 Jazz Club, Queen Elisabeth Hall, Jazz Café, Roundhouse, Spice of Life, czy The Vortex.
http://www.ceciliastalin.com/

Thomas Dybdahl:
Norweski utalentowany autor piosenek, gitarzysta i wokalista. Były gitarzysta grupy Quadraphonics wydał swój pierwszy singiel „Bird" w 2000 r. Dwa lata później ukazał się jego debiutancki album „...That Great October Sound", który zdobył status Złotej Płyty. Od 2004 r. i albumu „One Day You'll Dance for Me, New York City" wszystkie jego płyty pokrywały się platyną dochodząc do pierwszych miejsc list sprzedaży. Wyjątkowy głos Dybhala był powodem wielu pozytywnych opinii, jakie sformułowano pod jego adresem. Wokalistę nazywano „odpowiedzią Norwegów na Nicka Drake'a", porównywano do Jeffa Buckleya i Nicka Cave'a, choć już wtedy Thomas miał własny styl. W oryginalny sposób połączył rockowe i folkowe brzmienia, a jego piosenki mają ciekawe, rozbudowane i różnorodne aranżacje. Słuchaczy ujął przede wszystkim subtelnym śpiewem, nieco zagubionym, na granicy szeptu, ale momentami bardzo ekspresyjnym.
http://www.thomasdybdahl.com/

………………………………………………………………………………………………..

Piotr Wojtasik: „Feel Free”

ze specjalnym udziałem legendarnego pianisty Bobby Few
(współpraca z Ella Fitzgerald, Joe Henderson, Woody Show, Albert Ayler).

Piotr Wojtasik (PL) – tp
Sylwester Ostrowski (PL) – ts
Bobby Few (USA) – p
Joris Teepe (NL) – b
John Betsch (USA) – dr


…………………………………………………………………………………………………………………….
„Feel Free” to najnowszy projekt artystyczny ustanowiony przez trębacza Piotra Wojtasika i saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego. Skład zespołu uzupełnia światowej renomy holenderski kontrabasista Joris Teepe oraz legendy amerykańskiej avant-garde, pianista Bobby Few i perkusista John Betsch. Muzyka grupy to autorsko przygotowany program stylistycznie oscylujący wokół akustycznego modern jazzu i muzyki free.
W najbliższym czasie zespół wystąpi również na festiwalach „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu i „Starzy i młodzi, czyli jazz w Krakowie” oraz na London Jazz Festival.


…………………………………………

Piotr Wojtasik – trębacz i kompozytor. Nagrodzony najważniejszymi nagrodami w polskiej branży muzycznej („Fryderykiem”, „Jazzowym Oscarem”, „Mateuszem” i innymi). Wielokrotnie wygrywał również w dorocznych ankietach „Jazz Top” magazynu „Jazz Forum” jako najpopularniejszy polski trębacz jazzowy. Nieprzerwanie od kilkunastu lat rozwija swoją karierę artystyczną, nagrywając i koncertując u boku największych światowych gwiazd jazzu. Wśród nich są takie nazwiska, jak: Billy Harper, Kenny Garrett, Gary Bartz, Dave Liebman, Victor Lewis, Billy Hart, Daniel Humier, Joachim Kuhn, Michel Donato i wiele innych. Łącznie na swoim koncie ma ponad sto albumów muzycznych, z czego osiem pozycji stanowią jego autorskie krążki. Koncertował niemalże na wszystkich najważniejszych festiwalach i imprezach jazzowych świata od USA i Kanady poprzez scenę europejską kończąc na północnej Afryce i Japonii.
.

Sylwester Ostrowski – saksofonista jazzowy i producent muzyczny. Jako muzyk zdobył główną nagrodę w konkursie standardów jazzowych Siedlce 2002. Jako producent – Fryderyka 2007 za płytę Piotra Wojtasika „Circle”. Za działania na rzecz utworzenia Akademii Sztuki w Szczecinie w 2010 r. Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Ma na swoim koncie dwa krążki: „When the groove is low” (2011) oraz „Don’t Explain” (2013) nagrane z amerykańskimi jazzmanami Waynem Dockery i Newmanem T. Bakerem oraz trzeci, najnowszy „Just Music” (2014), dedykowany rynkom azjatyckim a nagrany wspólnie z japońską gwiazdą Makoto Kuriyą. Laureat nagrody artystycznej miasta Szczecin za roku 2012. Od kuliku lat prowadzi własny zespół ściśle współpracując z czołowym polskim trębaczem – Piotrem Wojtasikiem.

Bobby Few – amerykański jazzowy pianista, wokalista, aranżer i kompozytor. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w latach 50 – tych pracując z wieloma światowymi muzykami m. in. takimi jak: Brook Benton, Rahsaan Roland Kirk, Jakie McLean, Joe Henderson.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bobby_Few

Joris Teepe – holenderski kontrabasista jazzowy, kompozytor, aranżer, producent, pedagog.
Pracuje z czołowymi muzykami m. in. z takimi jak: Benny Golsona, Sonny Fortune, Rashied Ali, Billy Hart i Randy Brecker, Russell Malone, Paweł Bollenback, Andy Bey, Dena DeRose, Nana, Judy Silvano, Mary Pearson, Abraham Burton, Chris Potter, Don Braden, Frank Lowe, Jarmo Hoogendijk Alex Sipiagin Jeremy Pelt i Philip Harper.
Tepe nagrał ponad 10 albumów jako solista i członek zespołów, dał się poznać także jako producent płyt wielu czołowych muzyków (m. in. tj.: Barend Middelhoff "Gleba"-Records, Joey Berkley "Made in NYC" A-Records, Fay CLAASSEN "Rhythms & Rhymes" Jazz'N Pulz, Mathilde Santing "New Amsterdam" SONY i CD przez Ted Rosenthal, Jorg Kaaij i Deborah Brown dla Jazzimpuls.), kompozytor, pedagog (dyrektor Studium Jazzu na Uniwersytecie Hanze, Bass profesor w Queens College, Nowy Jork, dziekan na Wydziale Jazzu w College of Music w w Kroningen w Holandii).
Aktualne projekty w których bierze udział to: Intercontinental Jazz Trio, Rashied Ali Tribute, Jon Davis Trio, Benny Golson "Dutch Quartet", Sonny Fortune Quintet, Alex Sipiagin & Joris Teepe Vincent Herring / Eric Alexander Quintet, Jeanfrancois Prins Trio, Victor Lewis.
www.joristeepe.com


John Betsch – jeden z czołowych amerykańskich perkusistów jazzowych. Edukację muzyczną, naukę gry na perkusji rozpoczął w szkolnej orkiestrze w wieku 9 lat. Profesjonalną karierę muzyczną rozpoczął w wieku 18 lat. Studiował na Fisk University, Berklee College of Music oraz na Uniwersytecie Massachusetts. Znany z występów w zespołach Abdullah Ibrahim’s ensemble oraz Hilton Ruiz. Znany również ze współpracy z takimi muzykami jak: Thomas Chapin, Marilyn Crispell, Klaus König, Billy Bang, Satim Bea Benjamin, Uli Lenz, Simon Nabotov, Jim Pepper, Henry Threadgill, Marty Cook.
http://en.wikipedia.org/wiki/John_Betsch


19/04/2015
  Szczegóły

MEISINGER I SINFONIA VARSOVIA

Nadzwyczajny koncert w Filharmonii Krzysztof Meisinger i Sinfonia Varsovia

Krzysztof Meisinger, szczeciński solista gitarowy i laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za rok 2014, oraz Sinfonia Varsovia, jedna z najlepszych orkiestr europejskich, wystąpią po raz pierwszy w nowym gmachu szczecińskiej Filharmonii. Ten długo oczekiwany koncert będzie także promocją najnowszego albumu artysty pt. „Meisinger".

31/05/2015
  Szczegóły

NA SKRÓTY

oprawa artystyczna BTSR - termin składania ofert

Szczecińska Agencja Artystyczna serdecznie zaprasza do składania ofert na oprawę artystyczną imprezy żeglarskiej Baltic Tall Ships Regatta 2015, która odbędzie się w Szczecinie w dn. 12-14 czerwca 2015 r.
Do składania ofert zapraszamy zespoły, które grają muzykę w stylu morskim lub folkowym oraz agencje, stowarzyszenia i instytucje zajmujące się działaniami animacji twórczej lub edukacyjnej dla dzieci.
Oferty można składać drogą mailową, na adres: i.igielska@saa.pl lub osobiście w siedzibie SAA, sekretariat I piętro, al. Wojska Polskiego 64 (od pon. do pt. w godz. 8.00 - 16.00).

Termin przyjmowania propozycji upływa 28 lutego 2015 r.

15/01/2015
  Szczegóły

Informacje dla punktów gastronomii podczas WOŚP

Informacje dla punktów sprzedaży i drobnej gastronomii podczas plenerowej imprezy 23. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pl. Orła Białego w Szczecinie, w dn. 11.01.2014 r.
Wszystkich chętnych, którzy chcą prowadzić punkty sprzedaży lub drobnej gastronomii podczas plenerowej imprezy 23. Finału WOŚP na pl. Orła Białego w Szczecinie, zapraszamy do składania zgłoszeń. W załączniku do pobrania karta zgłoszenia i regulamin uczestnictwa.

31/12/2014
  Szczegóły

GALERIA

WYDARZENIA
kwiecień 2015 prev
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

DNI SKANDYNAWSKIE
godz. 10:00
Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki, DK Klub Skolwin, Studio S-1, Filharmonia Szczecińska
informacje poniżej.

17

DNI SKANDYNAWSKIE
godz. 10:00
Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki, Szczeciński Inkubator Kultury, DK Klub Skolwin, Pro Media - Filia nr 54 MBP, Studio S-1
informacje poniżej.

John Betsch i Cecilia Stalin - Me.Ba
godz. 20:00
Studio koncertowe S-1, ul. Niedziałkowskiego 24
Wyślij SMS o treści STUDIO na nr: 7955 (koszt 11,07 z VAT)

18

DNI SKANDYNAWSKIE
godz. 10:00
Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki, TRAFO Trafostacja Sztuki,
Informacje poniżej.

Thomas Dybdahl - Me.Ba
godz. 20:00
TRAFO Trafostacja Sztuki, ul. św. Ducha 4
Bilety: I miejsca - 60 zł, II - miejsca - 50 zł, do nabycia w SAA i na stronie bilety.fm

19

DNI SKANDYNAWSKIE
godz. 10:00
Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki, Akademickie Centrum Kultury, Szczecińska Agencja Artystyczna, Kościół p.w.św. Jana Ewangelisty
Informacje poniżej.

Piotr Wojtasik - Me.Ba
godz. 18:00
Studio koncertowe S-1, ul. Niedziałkowskiego 24
Wyślij SMS o treści KONCERT na nr: 7955 (koszt 11,07 z VAT)

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Sylwester 2012


Powrót
Pokaż okno facebooka

NA SKRÓTY

Zamówienia Publiczne

Wszelkie informacje i materiały dotyczące zamówień publicznych przeprowadzanych przez Szczecińską Agencję Artystyczną znajdują się w zakładce BIP.

19/10/2011
  Szczegóły