Zobacz nasz kanał na YouTube
ZOBACZ NASZ KANAŁ YT
wybierz obraz tła
LOSOWE TŁO

SAA.pl POLECA

Branford Marsalis w Szczecinie

10. edycja BMW Jazz Club z wyśmienitymi muzykami. Jedna z największych postaci światowego jazzu saksofonista i kompozytor Branford Marsalis będzie gwiazdą jubileuszowej edycji BMW Jazz Club. Pojawi się w nowym, zaskakującym repertuarze podczas trzech koncertów: w Szczecinie, Warszawie i Bielsku-Białej. Koncert szczeciński będzie miał miejsce 7 grudnia w Filharmonii im. Karłowicza.

07/12/2015
  Szczegóły

Sylwester dla dzieci

"Sylwestrowy Bal Kopciuszka"
Zabawnie opowiedziana historia o perypetiach biednej sierotki zwanej Kopciuszkiem, która mieszka wraz ze złą Macochą i jej niedobrymi córkami. Pewnego dnia do domu Macochy dociera wieść o zbliżającym się na dworze królewskim balu, podczas którego Książę, spośród wszystkich przybyłych panien, wybierze tą jedyną i pojmie ją za żonę. Macocha wraz z córkami postanawiają podbić serce Księcia i każda z nich jest przekonana o tym, iż to ona właśnie zostanie przyszłą Królową. Kopciuszek zawsze marzył o tym, aby choć raz być gościem na takim balu. Niestety, zła Macocha postarała się, aby w ten właśnie wieczór Kopciuszek zajmował się zupełnie czym innym. I biedny Kopciuszek wybierałby groch z popiołu do samego rana, gdyby nie wizyta pewnej dobrej Wróżki. To ona wyczarowała piękną suknię, pantofelki i złotą tiarę dla Kopciuszka i sprawiła, że największe marzenie biednej sierotki, miało się za chwilę spełnić. Jednakże Kopciuszek musiał obiecać Wróżce, że z chwilą uderzenia zegara odmierzającego północ, jak najprędzej opuści salę balową i wróci do domu Macochy. A tymczasem na balu.........
Ale o tym sza! O tym co wydarzyło się dalej, dowiedzie się drogie dziewczynki i chłopcy, jeśli przyjmiecie zaproszenie na Sylwestrowy Bal Kopciuszka.
Zapraszamy do wspólnej zabawy! Bilety już wkrótce w sprzedaży.

30/12/2015
  Szczegóły

NA SKRÓTY

Ruszył nabór do FMT

Ruszył nabór do Festiwalu Młodych Talentów

Przez cały czerwiec można zgłaszać się do konkursu muzycznego Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. To już dziewiąta jego edycja. Jury przewodniczyć będzie Katarzyna Nosowska a nagrodę główną funduje wytwórnia Kayax.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Przez 8. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się ponad 1000 wykonawców z całego kraju, a w zeszłym roku pobito rekord zainteresowania – blisko 330 zgłoszeń. „Jakość zgłaszanych wykonawców do Festiwalu Młodych Talentów przeczy twierdzeniu, jakoby w polskiej muzyce nic się nie działo” - powiedziała podczas konferencji zapowiadającej tegoroczną edycję konkursu Katarzyna Nosowska, dyrektor artystyczny FMT i przewodnicząca. Oprócz niej w jury zasiądą także Paweł Krawczyk (HEY), Piotr Metz (Polskie Radio), Krzysztof Dominik (Kayax) i Przemysław Thiele (Radio Szczecin).

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest wydanie i promocja singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Nabór do konkursu trwa do 30 czerwca. Przesłuchania konkursowe odbędą się 18 września w szczecińskim Klubie Hormon. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie. Swój udział w nim w roli muzycznych gwiazd potwierdzili już m.in. Rojek i Agyness B. Marry.

Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

01/06/2015
  Szczegóły

Znamy gwiazdy FMT

Sobota 19 września to dzień wielkiego finału Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia, podczas którego poznamy zwycięzcę 9. edycji ogólnopolskiego muzycznego konkursu. To także maraton muzyczny z wykonawcami najbardziej inspirujących nurtów polskiej muzyki. Na scenie wystąpią: Rojek, O.S.T.R., Bokka, Agyness B. Marry, Joanna & The Forests oraz Stonkatank.
Ogłoszony zostanie także zwycięzca tegorocznej edycji festiwalu, wyłoniony podczas dzień wcześniej przeprowadzonych przesłuchań konkursowych w Klubie Hormon. Wynik konkursu przedstawi przewodnicząca jury, Katarzyna Nosowska. Koncert poprowadzi ceniony redaktor muzyczny Piotr Metz.

Rojek – Jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki popularnej, która od lata wyznacza muzyczne trendy. W zeszłym roku zadebiutował solowym projektem. Za co został nagrodzony tegorocznym Fryderykiem za najlepszy album roku.

O.S.T.R. – Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Zdobywca tegorocznego Fryderyka za album roku hip-hop.

Bokka – Frapujące zjawisko muzyczne, które sporo namieszało ostatnio w polskiej muzyce. Muzycy nie upubliczniają swoich twarzy, kryjąc się za aurą tajemniczości. Zespół pracuje nad nowym albumem i wielce prawdopodobne, że usłyszymy w Szczecinie jego nowe utwory.

Agyness B. Marry – nowa, młoda, zadziorna i rock’n’rollowa propozycja muzyczna w żeńskim wydaniu. Debiutancki album przesiąknięty jest ciężkim gitarowym brzmieniem ale i kobiecą wrażliwością. Delikatność miesza się ze skrajnością garażowego grania.

Joanna & The Forests – Joannę Prykowską pamiętamy jako wokalistkę rockowego zespołu Firebirds. Ideą jej nowego projektu jest muzyka, która otwiera, pokazuje, uwrażliwia i łagodzi. Na jesieni ukaże się drugi album zespołu – „Aniela”, którego zwiastuny usłyszymy już podczas festiwalu.

Stonkatank – zwycięzca ubiegłorocznego Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia 2015. Melodyjna dawka muzyki w energetycznym wydaniu.

Dla tych, którzy będą chcieli poszerzyć swoje muzyczne horyzonty, utworzona zostanie Strefa Nowej Energii. Usytuowaną w holu głównym Areny strefę tworzyć będą osoby, dla których muzyka, ekologia i miasto to hasła równorzędne i w pełni wpisujące się w styl ich życia. Stąd w specjalnie zagospodarowanej przestrzeni spotkać, usłyszeć i zainspirować się będzie można twórczością DJ-ów, twórców instrumentów muzycznych, miłośników winylowych białych kruków czy specjalistów graficznych od okładek płyt i plakatu muzycznego. Przy filiżance pysznej kawy posłuchać będzie można rozmowy z ulubionym artystą, zapoznać się z repertuarem FMT oraz porozmawiać z innymi miłośnikami dobrej muzyki. Na przybyłych gości czekać również będą atrakcyjne, muzyczne wystawy.

Bilety: w przedsprzedaży do 11.09 – 50 zł płyta i siedzenia (nie numerowane), od 12.09 – 60 zł. Informacje o punktach sprzedaży biletów i programie festiwalu na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

18/06/2015
  Szczegóły

GALERIA

WYDARZENIA
grudzień 2015 prev
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

Branford Marsalis w Szczecinie
godz. 20:00
Filharmonia w Szczecinie
www.eventim.pl

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Sylwester dla dzieci
Sala Balowa (parter SAA), al. Wojska Polskiego 64
Bilety:20 zł ( już w sprzedaży)

31

Sylwester Miejski
godz. 21:00
Jasne Błonia
wstęp wolny

Sylwester 2012


Powrót
Pokaż okno facebooka

NA SKRÓTY

Prawdziwa historia Czerwono-Czarnych

Prawdziwa historia Czerwono-Czarnych
Na zakończenie tegorocznej edycji Różanego Ogrodu Sztuki miała miejsce premiera książki Wojciecha Rapy pt. „Czerwono-Czarni. Prawdziwa historia”. To kolejna pozycja z cyklu wydawniczego Szczecińskiej Agencji Artystycznej, upamiętniającego historię big-beatu.

Pierwszą było „Mocne uderzenie po szczecińsku”, również autorstwa Wojciecha Rapy. Muzyk od lat aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy o polskim rock\'n\'rollu, akcentując ważny wkład Szczecina w rozwój tego gatunku muzycznego. Książka o historii zespołu Czerwono-Czarnych jest szerokim rozwinięciem zagajonego w pierwszej publikacji wątku. Autor snuje opowieść o losach grupy od momentu jej powstania w Gdańsku, przez rozkwit popularności na gruncie szczecińskim, po czasy nam współczesne. Historię tę oparł na paru płaszczyznach: zakreśleniu tła społecznego towarzyszącego narodzinom zespołu, chronologicznemu zestawieniu jego losów oraz prezentacji związanych z nim muzyków i wokalistów. W tym zestawieniu nie zabrakło także tabelarycznej listy wszystkich artystów, jacy przewinęli się przez Czerwono-Czarnych przez lata ich działalności. A nie było to łatwe zadanie, gdyż zespół był swoistym projektem muzycznym o ruchomym składzie.

Rapa jako bezpośredni świadek tamtych czasów, a obecnie także regularny muzyk Czerwono-Czarnych, przedstawił świat zespołu daleki od encyklopedycznego tonu. Sporo tu smaczków i anegdot z codziennego życia grupy, pełnego radości, ale i też nie pozbawionego trudniejszych momentów. Książka jest ciekawym źródłem wiedzy o świecie polskiej muzyki popularnej. Zdaniem prof. Bogdana Matławskiego, który napisał słowo wstępne do książki, może stać się ona ważnym przyczynkiem do powstania pełnej monografii muzyki bigbeatowej i pomocą dla studiów nad zmianami kulturowymi w naszym kraju.

Dwie dotychczasowe publikacje Szczecińskiej Agencji Artystycznej uzupełniły przestrzeń wydawniczą o cenne świadectwa ważnego dla historii Szczecina wątku kulturowego. W planach na przyszły rok znajduje się kolejna pozycja, traktująca o jednym z rozrywkowych aspektów życia Szczecina lat 60-tych.

Książka „Czerwono-Czarni. Prawdziwa historia” w cenie 30 zł jest do nabycia w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej przy al. Wojska Polskiego 64. Będzie także dostępna w sprzedaży internetowej i wybranych księgarniach Szczecina.

04/09/2015
  Szczegóły

Czerwono-Czarni

55-lat działalności scenicznej - takim imponującym wynikiem mogą pochwalić się Czerwono-Czarni. Najstarszy polski rock n rollowy zespół przyjedzie w sierpniu do Szczecina na jubileuszowy koncert. Towarzyszyć mu będzie premiera dedykowanej im książki Wojciecha Rapy i wystawa zdjęć Zbigniewa Wróblewskiego.

30/07/2015
  Szczegóły