Zobacz nasz kanał na YouTube
ZOBACZ NASZ KANAŁ YT
wybierz obraz tła
LOSOWE TŁO

SAA.pl POLECA

Przesłuchania konkursowe - FMT

To już 9. edycja konkursu muzycznego, realizowanego w Szczecinie w ramach Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia. Jury z Katarzyną Nosowską na czele spośród przesłanych zgłoszeń wybrało 10 wykonawców z całego kraju. Wspólnym mianownikiem finalistów jest ambitny i nieszablonowy charakter ich twórczości. O tym będzie można się przekonać już 18 września w szczecińskim klubie Hormon podczas przesłuchań konkursowych.

Bemine (Warszawa), Bovska (Warszawa), Felix the Baker (Poznań), The Fluorescence (Kraśnik), lothAR (Wrocław), Mel Tripson (Lublin), OHO!KOKO (Szczecin), Okryjbida (Szczecin), Sayes (Tarnów) i Tsar (Szczecin) - to wykonawcy wytypowani przez jury. W jego składzie, oprócz Katarzyny Nosowskiej, zasiadają także Krzysztof Krawczyk (Hey), Piotr Metz (Polskie Radio), Krzysztof Dominik (Kayax) i Przemysław Thiele (Radio Szczecin). Zespoły wystąpią przed jury podczas otwartych dla publiczności przesłuchań konkursowych. Formuła ta pozwala sprawdzić się im w warunkach klubowych, a widzom zapoznać się z muzyką młodej polskiej sceny granej na żywo.

18/09/2015
  Szczegóły

Wielki finał 9. edycji Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia

Sobota 19 września to dzień wielkiego finału Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia, podczas którego poznamy zwycięzcę 9. edycji ogólnopolskiego muzycznego konkursu. To także maraton muzyczny z wykonawcami najbardziej inspirujących nurtów polskiej muzyki.

Na scenie wystąpią: Rojek, O.S.T.R., Bokka, Agyness B. Marry, Joanna & The Forests oraz Stonkatank. Ogłoszony zostanie także zwycięzca tegorocznej edycji festiwalu, wyłoniony w ramach dzień wcześniej przeprowadzonych przesłuchań konkursowych w Klubie Hormon. Wynik konkursu przedstawi przewodnicząca jury, Katarzyna Nosowska. Koncert poprowadzi ceniony redaktor muzyczny Piotr Metz.

19/09/2015
  Szczegóły

NA SKRÓTY

Czerwono-Czarni

55-lat działalności scenicznej - takim imponującym wynikiem mogą pochwalić się Czerwono-Czarni. Najstarszy polski rock n rollowy zespół przyjedzie w sierpniu do Szczecina na jubileuszowy koncert. Towarzyszyć mu będzie premiera dedykowanej im książki Wojciecha Rapy i wystawa zdjęć Zbigniewa Wróblewskiego.

30/07/2015
  Szczegóły

Święto fajerwerków

Już po raz kolejny niebo nad Szczecinem rozbłyśnie milionami świateł. W dniach 7-8 sierpnia na Wałach Chrobrego tuż po zachodzie słońca rozpoczną się niezwykłe pokazy fajerwerków. O odpowiedni klimat imprezy zadbają cztery specjalistyczne firmy znane na całym świecie z zapierających dech pokazów pirotechnicznych. Od 2008 roku pokazy przy Wałach Chrobrego w Szczecinie zaprezentowało już 18 firm z 17 krajów.

07/08/2015
  Szczegóły

GALERIA

WYDARZENIA
wrzesień 2015 prev
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

Przesłuchania konkursowe - FMT
godz. 17:00
Klub Hormon
Wstęp wolny.

Deborah Brown + Jazz Union
godz. 19:00
Studio koncertowe S-1, ul. Niedziałkowskiego 24
WEJŚCIÓWKA: wyślij sms do 8 września br., o treści STUDIO na nr 7955. Koszt 11,07 zł

19

Wielki finał 9. edycji Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia
godz. 17:00
Azoty Arena
Bilety: w przedsprzedaży do 11.09 - 50 zł płyta i siedzenia (nie numerowane), od 12.09 - 60 zł.

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Sylwester 2012


Powrót
Pokaż okno facebooka

NA SKRÓTY

Czerwono-Czarni

55-lat działalności scenicznej - takim imponującym wynikiem mogą pochwalić się Czerwono-Czarni. Najstarszy polski rock n rollowy zespół przyjedzie w sierpniu do Szczecina na jubileuszowy koncert. Towarzyszyć mu będzie premiera dedykowanej im książki Wojciecha Rapy i wystawa zdjęć Zbigniewa Wróblewskiego.

30/07/2015
  Szczegóły

European Jazz Union

W Szczecinie powstaje europejska unia jazzu

Szczecin liderem międzynarodowego projektu artystycznego European Jazz Union, w którym biorą udział uczelnie, festiwale, kluby i stowarzyszenia z kilku państw.
Do jazzowej unii przystępują między innymi Konserwatorium w Groningen (Holandia), Stowarzyszenie Jazz i Malmo (Szwecja), Festiwal Nordischer Klang z Greifswaldu (Niemcy), Szkoła Jazzu Il Pentagramma z Bari (Włochy), Konserwatorium Muzyczne z Monopoli (Włochy), Teatr Porte z Hamamatsu (Japonia), Festiwal Jazzinty z Novo Mesto (Słowenia) i inne.
Muzyka łączy ludzi, kultury, pokolenia. I to się dzieje w Szczecinie. Pomysł spotkania różnych kultur staje się rzeczywistością - mówił Krzysztof Soska zastępca prezydenta Szczecina podczas konferencji prezentującej projekt European Jazz Union - Szczecin z przyjemnością staje się miastem, które taki projekt inicjuje.
Zrzeszone instytucje i organizacje tworzą sieć współpracy polegającej na wymianie artystycznej, wzajemnej promocji, umiędzynarodawianiu karier artystów o ugruntowanej renomie, edukacji jazzowej młodzieży jak również wspólnej aplikacji o środki z Unii Europejskiej.

Szczecin w jazzowej unii reprezentuje saksofonista Sylwek Ostrowski,
a koordynatorem całego projektu jest Szczecińska Agencja Artystyczna.

Błędne jest ściganie, licytowanie, które miasto jest centrum. Nie o to chodzi w tym projekcie- tak zaczął swoją wypowiedź Sylwek Ostrowski - Jesteśmy skupieni na współpracy, wykorzystujemy nasze kontakty. W kulturze szczecińskiej dzieje się bardzo dużo, zarówno i w sferze inwestycyjnej jak i wydarzeń. To jest imponujące i dostrzegalne przez innych

Pierwszy koncert odbył się już marcu br. w niemieckim mieście Greifswald a kolejne jeszcze w tym miesiącu we Włoszech i Japonii.

04/09/2015
  Szczegóły